SPORTSKO REKREATIVNA LIGA PGŽ U BADMINTONU

 

Na inicijativu saveza sportske rekreacije „ Sport za sve“ Pgž po prvi puta organizira se županijska liga za rekreativce Pgž .

Određeno je vodstvo lige koje sačinjavaju predstavnici klubova koji su uključeni u organizaciju takmičenja a to su :

 

-         Damir Ilić – BK Sušak Rijeka

-         Miro Kuljanić – SC OUT

-         Edo Hržić – BK Sušak Rijeka

-         Marko Šepić – BK Rukavac

-         Dalibor Korenić – KŠR Gorovo i SSR „ Sport za sve“ Pgž

 

- Za voditelja natjecanja izabran je Damir Ilić , višegodišnji reprezentativac Hrvatske. Uz asistenciju glavnog sudca Ede Hržića.

 

U ligu se uključilo 70 učesnika iz slijedećih udruga :

 

-         BK Sušak

-         BK Rukavac

-         KŠR Gorovo

-         SC Out

 

U 2016. godini organiziralo se 8 turnira koji su se bodovali za generalni plasman u županijskoj lizi. Liga se odigravala u slijedećim disciplinama :

 

-         Muški + 40

-         Muški – 40

-         Žene

-         Muški parovi

-         Ženski parovi

-         Mix parovi

 

 

 

Za svaki turnir učesnici su dobivali bodove prema plasmanu. Na zadnjem turniru koji se održao u sklopu 9. festivala sportske rekreacije u Opatiji 03.12.2016. uz svečanu večeru i zabavu uz D.J. Vedrana proglašeni su najuspješniji takmičari za 2016. godinu.

 

Savez sportske rekreacije „ Sport za sve“ je prema mogućnostima pomogao logistički , te financijski u realizaciji nabave nagrada najuspješnijim sudionicima.

 

Sigurni smo da će u 2017. godini liga biti još kvalitetnija te da će prisustvovati još više sudionika.

 

Generalni plasman po kategorijama :

 

 

 

ŽUPANIJSKA BADMINTONSKA LIGA ZA SEZONU 2016.

 

 

Muški pojedinačno, otvorena kategorija, konačni poredak:

 

1. mjesto: Marko Šepić, (BK Rukavac)-490 bodova,

2. mjesto: Vedran Dorčić, (KŠR Gorovo)-380 bodova,

3. mjesto: Teo Tomulić, (BK Sušak)-260 bodova,

 

 

 

 

 

Muški pojedinačno, kategorija 40+, konačni poredak:

 

1. mjesto: Damir Lubiana, (KŠR Gorovo)-380 bodova,

2. mjesto: Andrej Matacin, (KŠR Gorovo)-350 bodova,

3. mjesto: Vili Udović, (KŠR Gorovo)-260 bodova,

 

 

 

Žene pojedinačno, otvorena kategorija, konačni poredak:

 

1. mjesto: Marija Šimić Hlača, (BK Rukavac)-500 bodova,

2. mjesto: Svetlana Katić, (BK Rukavac)-380 bodova,

3. mjesto: Tihana Radojković, (SC Out)-280 bodova,

 

 

 

 

 

Muški parovi, konačni poredak:

 

1. mjesto: Milorad Mihić (SC Out)-620 bodova i Vladimir Pezdevšek (SC Out)-520 bodova,

2. mjesto: Edi Vivoda (SC Out)-500 bodova i Josip Vigan (SC Out)-450 bodova,

3. mjesto: Robert Scheidl (SC Out)-400 bodova i Loris Matković (SC Out)-390 bodova,

 

 

 

 

Ženski parovi, konačni poredak:

 

1. mjesto: Svetlana Katić (BK Rukavac)-750 bodova i Marija Šimić Hlača (BK Rukavac)-680 bodova,

2. mjesto: Vesna Glavan Russo (SC Out)-570 bodova i Sonja Rukavina Mihelčić (SC Out)-530 bod.,

3. mjesto: Tanja Škorc (SC Out)-440 bodova i Lara Dujmić (BK Sušak)-390 bodova,

 

 

 

Mješoviti parovi, konačni poredak:

 

1. mjesto: Sonja Rukavina Mihelčić (SC Out)-680 bodova i Damir Ilić (BK Sušak)-600 bodova,

2. mjesto: Svetlana Katić (BK Rukavac)-480 bodova i Milorad Mihić (SC Out)-460 bodova,

3. mjesto: Tanja Škorc (SC Out)-470 bodova i Edo Hržić (BK Sušak)-460 bodova.

 

FESTIVAL BADMINTONSKE REKREACIJE

 

Djeca: kategorija djevojčice:

 

1. mjesto: Antonela Kustururin, (BK Rukavac), HR,

2. mjesto: Martina Jurman, (BK Sušak), HR,

3. mjesto: Karin Majdič, SLO,

4. mjesto: Kaja Dovč, SLO,

5. mjesto: Ana Šimetić, (BK Rukavac), HR,

6. mjesto: Polina Abramova, SLO,

 

Djeca: kategorija dječaci:

 

1. mjesto: Damjan Režić, (BK Sušak), HR,

2. mjesto: Luka Gržinčić, (BK Sušak), HR,

3. mjesto: Leo Kališ, SLO,

4. mjesto: Mateo Žic, (BK Sušak), HR,

5. mjesto: Niko Ruiz, (BK Sušak), HR,

6. mjesto: Luka Krstičević, (BK Sušak), HR,

7. mjesto: Leonardo Dovođa, (BK Rukavac), HR.

 

Muški pojedinačno, otvorena kategorija:

 

1. mjesto: Anton Vidović, (BK Sušak),

2. mjesto: Matej Vidić, (KŠR Gorovo),

3. mjesto: Teo Tomulić, (BK Sušak),

4. mjesto: Dalibor Pribanić, (SC Out),

5. mjesto: Marko Šepić, (BK Rukavac),

 

 

 

Muški pojedinačno, kategorija 40+:

 

1. mjesto: Damir Lubiana, (KŠR Gorovo),

2. mjesto: Mauro prodan, (KŠR Gorovo),

3. mjesto: Andrej Matacin, (KŠR Gorovo),

4. mjesto: Vili Udovič, (KŠR Gorovo),

5.-8. mjesto: Dobriša Radovanović, (KŠR Gorovo),

                        Damir Barišić, (BK Rukavac),

                        Edi Vivoda (SC Out),

                        Robert Scheidl (SC Out),

9. mjesto: Zvone Turk, SLO,

 

 

 

Žene pojedinačno, otvorena kategorija:

 

1. mjesto: Marija Šimić Hlača, (BK Rukavac),

2. mjesto: Svetlana Katić, (BK Rukavac),

3. mjesto: Tihana Radojković, (SC Out),

4. mjesto: Marina Kirigin Brajković, (KŠR Gorovo),

5. mjesto: Iva Vrkić, (SC Out),

6. mjesto: Petra AL Damirja, (KŠR Gorovo),

 

 

Muški parovi:

 

1. mjesto: Teo Tomulić (BK Sušak) i Anton Vidović ( BK Sušak),

2. mjesto: Damir Ilić (BK Sušak) i Milorad Mihić (SC Out),

3. mjesto: Dalibor Pribanić (SC Out) i Edo Hržić (BK Sušak),

4. mjesto: Edi Vivoda (SC Out) i Robert Scheidl (SC Out),

5.-7. mjesto: Damir Barišić (BK Rukavac) i Zoran Grubiša (KŠR Gorovo),

                        Zvone Turk, SLO i Jure Čeferin, SLO,

                        Loris Matković (SC Out) i Josip Vigan (SC Out),

 

 

Ženski parovi:

 

1. mjesto: Marija Šimić Hlača (BK Rukavac) i Svetlana Katić (BK Rukavac),

2. mjesto: Tanja Škorc (SC Out) i Vesna Glavan Russo (SC Out),

3. mjesto: Iva Vrkić (SC Out) i Tihana Radojković (SC Out),

4. mjesto: Majda Dessardo (SC Out) i Sonja Rukavina Mihelčić (SC Out),

5.-6. mjesto: Nataša Brozić (SC Out) i Urška Zakotnik, SLO,

                        Iva Klobučar (SC Out) i Lara Dujmić (BK Sušak),

 

 

 

 

Mješoviti parovi:

 

1. mjesto: Sonja Rukavina Mihelčić (SC Out) i Damir Ilić (BK Sušak),

2. mjesto: Marija Šimić Hlača (BK Rukavac) i Milorad Mihić ( SC Out),

3. mjesto: Tihana Radojković (SC Out) i Dalibor Pribanić (SC Out),

4. mjesto: Tanja Škorc (SC Out) i Srđan Todorović (SC Out),

5.-8. mjesto: Iva Klobučar (SC Out) i Josip Vigan (SC Out),

                        Majda Dessardo (SC Out) i Edi Vivoda (SC Out),

                        Svetlana Katić (BK Rukavac) i Marko Šepić (BK Rukavac),

                        Vesna Glavan Russo (SC Out) i Loris Matković (SC Out),

9.-12. mjesto: Janja Ceferin, SLO i Jure Ceferin, SLO,

                          Nataša Brozić (SC Out) i Zvone Turk, SLO,

                          Urška Zakotnik, SLO i Teo Tomulić (BK Sušak),

                          Marina Kirigin Brajković (KŠR Gorovo) i Zoran Grubiša (KŠR Gorovo),

13. mjesto: Lara Dujmić (BK Sušak) i Edo Hržić (BK Sušak).

 

 

 

 

 

 

           USPJEŠNO SMO ODRŽALI MANIFESTACIJU

„ MOGU I JA“  , KOJA SE ORGANIZIRA

POVODOM DANA

OSOBA S INVALIDITETOM.

 

KŠR Gorovo i Grad Opatija organizirali su  povodom Svjetskog dana osoba s invaliditetom i Svjetskog dana volontera 9. Sportsko rekreativne aktivnosti za osobe s invaliditetom i volontere školske dobi pod imenom „ Mogu i ja“.

Manifestacija  se održala 03.12.2016. godine u dvorani Marino Cvetković, Opatija s početkom u 9,00h. Učestvovalo je 80  sudionika iz slijedećih udruga : Centar za odgoj i obrazovanje Rijeka , O.Š. Ivana Mažuranića Novi Vinodolski , Centar za rehabilitaciju Rijeka, CZR Fortica Kraljevica , Udruga osoba s invaliditetom grada Opatije , Centar za odgoj i obrazovanje „ Lug“ Samobor ,BKOI Pulac i  volontera iz O.Š. R. K. Jeretov, Opatija.

U ovoj manifestaciji aktivnosti su u potpunosti bile  prilagođene psihofizičkim mogućnostima sudionika. Ujedno je i integracijski sportsko rekreativni program gdje se osobe s invaliditetom uključuju u aktivnosti koji se proveo uz pomoć djece volontera. Aktivnosti nisu natjecateljskog karaktera, već su funkcionalne, zabavne i pomažu napretku motoričkih, psiholoških i socioloških karakteristika sudionika. Svi sudionici su već svojim dolaskom i uključivanjem u aktivnosti pobjednici te su nagrađeni prigodnim medaljama. Učesnike školske dobi ovim putem  želi se educirati o važnosti volonterstva u našoj zajednici, te pomoći osobama kojima je ta pomoć najpotrebnija. Nagrada za volonterstvo je veliki osmijeh i zadovoljstvo svih sudionika koji će pamtiti ovu manifestaciju cijeli život.

 

Program aktivnosti:

9,00h Otvaranje sportsko rekreativnih susreta uz mimohod podizanje zastave i prisegu.

09,15h Program A – MATP – program treninga motoričkih aktivnosti prilagođen osobama sa težim i teškim fizičkim i psihičkim oštećenjima.

Program B – Integracijski sportsko rekreativni program za osobe s invaliditetom i partnere (volontere)koji se sastoji od slijedećih aktivnosti:

-          sportski poligon, štafeta, pikado, kuglanje loptom, nogomet, badminton

Program C

- Prezentacija boćanja za osobe s invaliditetom

 

11,30h Podjela medalja učesnicima i zatvaranje igri

 

Posebna zahvala volonterima OŠ R.K. Jeretov iz Opatije koji su se odazvali u velikom broju , te su nesebičnim volontiranjem uveliko pridonijeli da se manifestacija sprovede u odličnoj atmosferi.

 

 

 

 

 9. HRVATSKI FESTIVAL SPORTSKE REKREACIJE U BADMINTONU

IZVJEŠTAJ

            Klub za športsku rekreaciju Gorovo organizator je 9. Hrvatskog festivala sportske rekreacije u badmintonu koji se održava pod pokroviteljstvom

o   Hrvatskog olimpijskog odbora

o   Hrvatskog Saveza sportske rekreacije „Sport za sve“

o   Saveza sportske rekreacije „Sport za sve“ PGŽ

o   Zajednice športova PGŽ

o   Grad Opatija

Manifestacija je održana u subotu, 03.12.2016. godine u Opatiji u  sportskoj dvorani Marino Cvetković s početkom

u 12:30h

Nastupilo je 50 sudionika koji su se natjecali u sljedećim kategorijama:

-          1.Djeca OŠ- dječaci

-          2. Djeca OŠ- djevojčice

-          3.Muški pojedinačno+40

-          4.Muški pojedinačno-40

-          5.Žene pojedinačno

-          6.Parovi muški

-          7.Parovi žene

-          Mix parovi

 

Nastupilo je 50 sudionika iz Hrvatske te po prvi puta festival je bio međunarodnog karaktera jer su nastupili učesnici iz Slovenije. Turnir se bodovao i za ligu Pgž. U 1. sezoni badminton lige učesnici su učestvovali u 9 turnira koje su organizirali : BK Rukavac , BK Rijeka , KŠR Gorovo i SC OUT iz Rijeke. Nakon završetka turnira organizirana je završna večera i proglašenje najuspješnijih na Hrvatskom festivalu sportske rekreacije i badminton lige Pgž. Zabava je protekla u veseloj atmosferi uz taktove glazbe D.J – a. Turnir su odlično vodili organizatori KŠR Gorovo te voditelj lige g. Damir Ilić i glavni sudac g. Edo Hržić.

 

 

 

 

 

 

KONAČNI REZULTATI HRVATSKOG FESTIVALA SPORTSKE REKREACIJE

 

FESTIVAL BADMINTONSKE REKREACIJE

 

Djeca: kategorija djevojčice:

 

1. mjesto: Antonela Kustururin, (BK Rukavac), HR,

2. mjesto: Martina Jurman, (BK Sušak), HR,

3. mjesto: Karin Majdič, SLO,

4. mjesto: Kaja Dovč, SLO,

5. mjesto: Ana Šimetić, (BK Rukavac), HR,

6. mjesto: Polina Abramova, SLO,

 

Djeca: kategorija dječaci:

 

1. mjesto: Damjan Režić, (BK Sušak), HR,

2. mjesto: Luka Gržinčić, (BK Sušak), HR,

3. mjesto: Leo Kališ, SLO,

4. mjesto: Mateo Žic, (BK Sušak), HR,

5. mjesto: Niko Ruiz, (BK Sušak), HR,

6. mjesto: Luka Krstičević, (BK Sušak), HR,

7. mjesto: Leonardo Dovođa, (BK Rukavac), HR.

 

Muški pojedinačno, otvorena kategorija:

 

1. mjesto: Anton Vidović, (BK Sušak),

2. mjesto: Matej Vidić, (KŠR Gorovo),

3. mjesto: Teo Tomulić, (BK Sušak),

4. mjesto: Dalibor Pribanić, (SC Out),

5. mjesto: Marko Šepić, (BK Rukavac),

 

 

 

Muški pojedinačno, kategorija 40+:

 

1. mjesto: Damir Lubiana, (KŠR Gorovo),

2. mjesto: Mauro prodan, (KŠR Gorovo),

3. mjesto: Andrej Matacin, (KŠR Gorovo),

4. mjesto: Vili Udovič, (KŠR Gorovo),

5.-8. mjesto: Dobriša Radovanović, (KŠR Gorovo),

                        Damir Barišić, (BK Rukavac),

                        Edi Vivoda (SC Out),

                        Robert Scheidl (SC Out),

9. mjesto: Zvone Turk, SLO,

 

 

Žene pojedinačno, otvorena kategorija:

 

1. mjesto: Marija Šimić Hlača, (BK Rukavac),

2. mjesto: Svetlana Katić, (BK Rukavac),

3. mjesto: Tihana Radojković, (SC Out),

4. mjesto: Marina Kirigin Brajković, (KŠR Gorovo),

5. mjesto: Iva Vrkić, (SC Out),

6. mjesto: Petra AL Damirja, (KŠR Gorovo),

 

 

Muški parovi:

 

1. mjesto: Teo Tomulić (BK Sušak) i Anton Vidović ( BK Sušak),

2. mjesto: Damir Ilić (BK Sušak) i Milorad Mihić (SC Out),

3. mjesto: Dalibor Pribanić (SC Out) i Edo Hržić (BK Sušak),

4. mjesto: Edi Vivoda (SC Out) i Robert Scheidl (SC Out),

5.-7. mjesto: Damir Barišić (BK Rukavac) i Zoran Grubiša (KŠR Gorovo),

                        Zvone Turk, SLO i Jure Čeferin, SLO,

                        Loris Matković (SC Out) i Josip Vigan (SC Out),

 

 

Ženski parovi:

 

1. mjesto: Marija Šimić Hlača (BK Rukavac) i Svetlana Katić (BK Rukavac),

2. mjesto: Tanja Škorc (SC Out) i Vesna Glavan Russo (SC Out),

3. mjesto: Iva Vrkić (SC Out) i Tihana Radojković (SC Out),

4. mjesto: Majda Dessardo (SC Out) i Sonja Rukavina Mihelčić (SC Out),

5.-6. mjesto: Nataša Brozić (SC Out) i Urška Zakotnik, SLO,

                        Iva Klobučar (SC Out) i Lara Dujmić (BK Sušak),

 

 

 

 

Mješoviti parovi:

 

1. mjesto: Sonja Rukavina Mihelčić (SC Out) i Damir Ilić (BK Sušak),

2. mjesto: Marija Šimić Hlača (BK Rukavac) i Milorad Mihić ( SC Out),

3. mjesto: Tihana Radojković (SC Out) i Dalibor Pribanić (SC Out),

4. mjesto: Tanja Škorc (SC Out) i Srđan Todorović (SC Out),

5.-8. mjesto: Iva Klobučar (SC Out) i Josip Vigan (SC Out),

                        Majda Dessardo (SC Out) i Edi Vivoda (SC Out),

                        Svetlana Katić (BK Rukavac) i Marko Šepić (BK Rukavac),

                        Vesna Glavan Russo (SC Out) i Loris Matković (SC Out),

9.-12. mjesto: Janja Ceferin, SLO i Jure Ceferin, SLO,

                          Nataša Brozić (SC Out) i Zvone Turk, SLO,

                          Urška Zakotnik, SLO i Teo Tomulić (BK Sušak),

                          Marina Kirigin Brajković (KŠR Gorovo) i Zoran Grubiša (KŠR Gorovo),

13. mjesto: Lara Dujmić (BK Sušak) i Edo Hržić (BK Sušak).

 

                                

Direktor : Dalibor Korenić , viši sp. trener

 

 

 

 

Design by : Author of Website.